×

رمز خود را فراموش کرده اید ؟

سولات متداول

Cctv مخفف تلویزیون مدار بسته است. این دستگاه یک سیستم فن اوری نظارت تصویری است که به منظور نظارت شرایط و محیط اطراف طراحی می گردد. در سال های اخیر، cctv نقش شایانی را ایفا کرده است. ان برای اجتناب از جرم و جنایت و رفتار ضد اجتماعی نظیر ادرار در ملا عام مورد استفاده قرار میگیرد. حالا پلیس و سازمانهای امنیتی در باز جویی های خود از این سیستم استفاده می کنند. در حال حاضر بریتانیا در استعمال cctv پیشرو است. شماری از شهرهای بریتانیا به منظور نظارت نواحی عمومی ، منازل، پارکینگ ها از cctv کمک می گیرند. این با سایر کشورها سرایت پیدا کرد. شمال امریکا، استرالیا و برخی کشورهای اروپایی نیز دوربین ها را در همه جای شهر نصب کردند در حالی که سال ها پیش با این فن اوری مخالف بودند و ان را قبول نداشتند. در سنگاپور ، یک سیستم نظارتی شبانه روزی cctv در بزرگراه ها و جاده ها نصب شدند که 24 ساعت تصاویری از وضعیت ترافیک را ضبط می نمایند. مقامات بواسطه سیستم مذکور قادرند اقدامات لازم برای کنترل ترافیک را انجام دهند. اخیرا تقاضا برای cctv گسترش یافته است. دوربین ها در مکان های مختلف از جمله مراکز خرید، بوتیک ها، پایانه اتوبوس، ایستگاه های MRT، مترو، دستگاه خود پرداز، ساختمان های دولتی ، مکان های خصوصی و حتی مکان های روسپیگری به منظور نظارت و جلوگیری از فعالیت های نا مشروع نصب میشوند. CCTV خیلی سریع در طرح سیاست های کنترل جرم و جنایت و رفتار اجتماعی به منظور حفظ رفتار اخلاقی عموم و نظم عمومی مورد استفاده قرار گرفت و مفید نیز بود. این سیستم تضمین امنیت است و با استقبال قابل توجهی روبرو شد.
Cctv در اجتناب از جرم موثر است تا جلوگیری از ان. سیستم مانع ز جرم هایی میشود که بدون برنامه ریزی قبلی صورت میگیرند. تصاویر مجرمین از طریق دوربین ها ضبط میشود تا به جرم انها رسیدگی گردد. امروزه افرادی که مرتکب جرمی میشوند و تصویر انها به عنوان مدرک در دوربین ضبط می گردد به جرم خود اعئراف میکنند .
خروجی دوربین های cctv به صورت فیلم است . در امریکا، ژاپن و کانادا از سیستم NTSC و در اکثر کشورهای اسیایی و اروپایی از سیستم PAL استفاده میشود.
NTSC مخفف کمیته سامانه تلویزیون ملی است. این سیستم یک سامانه تلویزیون با سیگنال ویدئوی رنگی حاوی 525 خط و 60 هرتز است. PAL مخفف خط فاز متناوب است. این سیستم یک سامانه تلویزیون با ویدئوی رنگی حاوی 625 خط و 50 هرتز می باشد.
انتخاب دوربین CCTV متناسب با الزامات نظارت دیجیتال بسیار اهمیت دارد. در زیر برخی رهنمودها در این خصوص ارائه میشود: -مکان: استعمال داخلی و خارجی -نظارت در روز و شب -زاویه دید . پوشش وسیع یا محدود -بودجه
واحد اندازه گیری فاصله کانونی میلی متر است. فاصله کانونی کوتاه {3.6MM} حاکی از زائیه دید وسیع است در حالی که فاصله کانونی بلند {16MM} حاکی از زاویه دید باریک است.
واحد اندازه گیری فاصله کانونی میلی متر است. فاصله کانونی کوتاه {3.6MM} حاکی از زائیه دید وسیع است در حالی که فاصله کانونی بلند {16MM} حاکی از زاویه دید باریک است.
از مدار گرداننده در لنز ایریس AUTO به منظور کنترل و عملیات موتور با توجه به میزان روشنایی استفاده میشود. این مدار یا در لنز دوربین یا داخل خود دوربین جاگذاری میشود. مدار کنترل به منظور عملکرد درایور ویدئو در لنز دوربین قرار دارد. درایور DC در داخل خود دوربین جا گذاری میگردد. شما باید بسته به نوع لنز و دوربین تنظیمات درست را انجام دهید.
دوربین های روز و شب این قابلیت را دارا هستند که نظارت تصویری را حتی در روشنایی کم فراهم نمایند. این نوع دوربین تصویر رنگی در طول روز را نشان میدهد اما زمانی که نور کم است تصاویر تک رنگی {مشکی و سفید} را ایجاد مینماید. دوربین روز و شب مجهز به دستگاهی است که نسبت به نور حساس است و دوربین خودکار از حالت رنگی به مشکی و سفید و بر عکس تغییر میکند.دوربین مذکور طوری طراحی شده است که میزان حساسیت ان به نور در روشنایی ضعیف افزایش می یابد و سطح نویز در تصاویر کم میشود. در صورت روشنایی کم یا عدم روشنایی این دوربین گزینه مناسب محسوب نمیشود.
IR مخفف اشعه مادون قرمز می باشد. دوربین های IR{وابسته به اشعه مادون قرمز} دارای سنسورهای تصویری هستند که نور مادن قرمز ساطع شده از IR LEDs را پردازش میکنند. این نوع دوربین ها مانند دوربین روز و شب تصاویر تک رنگ ایجاد می نمایند زمانی که میزان روشنایی کمتر از حد مورد نیاز باشد. فرق دوربین IR با دوربین روز و شب این است که دوربین IR یک تصویر را با استفاده از اشعهٔ مادون قرمز شکل می‌دهد.
این با لنز دوربین CCTV متفاوت است. تفاوت بین فاصله بین لنز و سنسور تصویر می باشد. C MOUNT:17.5MM,CS MOUNT:12.5MM. امروزه دوربین ها و لنزها از نوع CS MOUNT هستند تا C MOUNT. از هر دو نوع لنز در دوربین های CS MOUNT استفاده می گردد. اگرچه، لنز C MOUNT مستلزم یک حلقه اضافی 5MM بین دوربین و لنز جهت فوکوس بیشتر بر تصویر می باشد. لنزهای CS MOUNT در دوربین ها با لنز C MOUNT به کار نمیروند.
دوربین های خانگی در سایز ها و اشکال مختلف موجود هستند. این نوع دوربین ها دارای UP متفاوت هستند. شماری از استانداردهای اروپایی و انگلیسی وجود دارد: IP55 -مقاوم در برابر گرد و غبار -مقاوم در برابر فشار ضعیف اب از تمام مسیرها IP65 - مقاوم در برابر گرد و غبار - مقاوم در برابر فشار ضعیف اب از تمام مسیرها - مقاوم در برابر فشار شدید اب از تمام مسیرها
DVR مخفف دستگاه ضیط تصویر دیجیتال است. این دستگاه تصویر را به صورت یک فرمت دیجیتال در دیسک سخت، حافظه ی فلش، کارت حافظه SD، یا در دستگاههای ذخیره ی محلی یا وابسته به شبکه ذخیره می کند.
سیستم های نظارتی cctv تصاویر را ایجاد میکنند . ضبط 1 یا 2 فریم برای کسب لحظات حیاتی کافی است. مثلا وقوع جرم و جنایت. تولید فایل های ویدئویی فشرده در فریم کم به طور قابل توجهی امکان پذیر است. بدین رو، نیاز نیست تا دوربین ها جهت ضبط در فریم بالا درهر ثانیه تنظیم شوند.
این به سایز هارد درایو و تعداد دوربین ها ، حالت ضبط{در حرکت، در حالت آلارم} ، فرمت فشرده سازی ، کیفیت رزولوشن بستگی دارد . لطفا حهت همکاری در محاسبه با گروه پشتیبانی فنی ما تماس حاصل فرمایید.
DVR ساده فقط یک کار را در یک زمان خاص انجام میدهد. DVR قادر به باز پخش ویدئوی ضبط شده در حالی که دستگاه در حال ضبط است نمی باشد بلکه این کار را بعد از اتمام ضبط انجام میدهد. DVR مرکب قادر به باز پخش ویئوی ضبط شده در حال انجام ضبط می باشد. ضبط متوقف نمیشود.
در صورت استفاده از کابل کواکسیال/هم محور RG59، حداکثر فاصله 600 فوت از DVR و در صورت استفاده از RG6 COAX ان تقریبا بالای 1000 فوت می باشد. برای مسافت طولانی تر از امپلی فایر استفاده میشود.
در این حالت چند دلیل ممکن است سبب بروز چنین مشکلی شود: الف) ابتدا آداپتور دستگاه خود را با مدل مشابه یا در حالت بهتر با مدل با آمپر بالاتر تعویض کنید. ب) هارد دستگاه را با هارد دیگری تعویض کنید و سپس امتحان کنید، ممکن است هارد شما خراب باشد. ج) اگر با تست دو روش بالا همچنان مشکل وجود داشت برای هماهنگی و ارسال دستگاه به واحد خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
مدل دستگاه، تاریخ و ساعت را با یک نامه رسمی به واحد فنی شرکت اعلام نمائید تا در اولین فرصت کد ریست برای شما ارسال گردد.
این مشکل معمولاً مربوط به کم شدن ولتاژ باطری دستگاه میباشد. در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود با واحد خدمات پس از فروش برای هماهنگی و ارسال دستگاه تماس حاصل فرمایید.
در دستگاههای سری B، C و D کمپیون این مشکل به دلیل کم شدن ولتاژ باطری دستگاه می باشد، در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود با واحد خدمات پس از فروش برای هماهنگی و ارسال دستگاه تماس حاصل فرمایید.
این اتفاق ممکن است به دلیل عدم توانایی نمایشگر شما، برای نمایش تصویر با ابعاد تنظیم شده برای خروجی تصویر HDMI در داخل دستگاه شما باشد. به عنوان مثال نمایشگر شما توانایی نمایش تصویر با ابعاد 1080×1920 را ندارد. دستگاه را به خروجی VGA نمایشگر خود وصل کنید و پس از وارد شدن به منوی دستگاه ابعاد خروجی تصویر HDMI را کم کنید. به عنوان مثال 1024×1280 یا 768×1024 و سپس خروجی HDMI را تست کنید. در صورتیکه مشکل همچنان وجود داشت با نمایشگر دیگری تست کنید و اگر مشکل رفع نشد با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.
این اتفاق ممکن است در اثر تنظیم اشتباه دستگاه DVR رخ دهد. ابتدا چک کنید که تنظیمات مربوط به ضبط تصاویر در چه حالتی می باشد. ابتدا رزولوشن تصویر را کنترل کنید، سپس تعداد فریم هر کانال تصویر (بین 25-15 انتخاب کنید). در صورتیکه تنظیمات درست می باشد و مشکل همچنان وجود داشت ممکن است مشکل از هارد دستگاهتان باشد. آنرا با هارد دیگری تعویض کرده و مجددا نتیجه را بررسی کنید. در صورتیکه مشکل همچنان وجود دارد با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.
در مورد دستگاههای تحت شبکه بروز چنین مشکلی دلایل بسیار زیادی دارد. الف) رزولوشن و تعداد فریم هر دوربین خود را به صورت جداگانه تنظیم کنید ( فریم مناسب 25-15) ب) مطمئن شوید پهنای باند مجموع دوربینهای شما از Bandwidth دستگاه NVR شما بالاتر نباشد، در صورتیکه این اتفاق افتاده باشد لازم است وارد تنظیمات هر دوربین شوید و پهنای باند آنها را کم کنید. ج) ممکن است این مشکل از سوئیچ هایتان باشد. سوئیچها را با مدل دیگری جابه جا کرده و سپس تست کنید. د) حتما بررسی کنید که مسیر کابل شبکه دوربین از کنار برق فشار قوی عبور نکرده باشد. ه) این نکته را بررسی کنید که متراژ کابل شبکه هر دوربین شما از حد مجاز حداکثر 100 متر تجاوز نکرده باشد. درصورتیکه مشکل همچنان وجود داشت برای بررسی تخصصی تر با واحد فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.
دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. مطمئن شوید رنج IP دوربین شما با رنج IP دستگاه NVR یا کامپیوتر شما مشابه باشد. در صورتیکه از این موضوع اطمینان حاصل کردید بررسی کنید که تداخل IP در شبکه به وجود نیامده باشد. به عنوان مثال IP دوربین شما با دستگاه NVR یا کامپیوتر یا هر دستگاه IP دیگری یکسان شده باشد. در صورتیکه از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید که دوربین را با POE روشن کرده اید یا آداپتور. دوربین در حال حاضر هر حالتی که می باشد آنرا بالعکس کرده و مجدد امتحان کنید. یعنی اگر با POE می باشد آنرا با آداپتور و اگر با آداپتور می باشد با POE تست نمایید. اگر از حالت POE استفاده می کنید سوئیچ POE خود را تعویض کرده و مجدد امتحان کنید. درصورتیکه مشکل همچنان وجود داشت برای بررسی تخصصی تر با واحد فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.
وارد تنظیمات دوربین شوید و مطمئن شوید حالت Day & Night در وضعیت Auto باشد. اگر در حالت Auto بود و مشکل همچنان وجود داشت شرایط نوری محیط را بررسی کنید. دقت کنید منبع نوری در تصویر وجود نداشته باشد، زیرا منبع نوری اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود. در صورتی که از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید نور IR دوربین دیگری به سمت این دوربین نتابد. این موضوع هم اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود. در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.
ابتدا وضعیت ارتباط کابل دیتا را بررسی کنید. دقت کنید که وضعیت مثبت و منفی RX و TX را به درستی وصل کرده باشید. از +RX دوربین به+TX دستگاه DVR و از –RX دوربین به –TX دستگاه DVR متصل کنید. سپس دقت کنید در مورد دوربینهای اسپیددام آنالوگ برای ارتباط با DVR یا کیبرد کنترلر، باید یکسری مشخصه های دوربین در DVR یا کیبرد تنظیم شود. ابتدا دوربین را خاموش و روشن نمایید، هنگام بالا آمدن دوربین، مشخصات ID، Baud rate، Protocol در صفحه دوربین نمایش داده می شود، آنها را یادداشت کنید. سپس آنها را در داخل تنظیمات مربوط به PTZ دستگاه DVR یا کیبرد کنترلر وارد کنید تا بتوانید دوربین را به چرخش درآورید.
در مورد دوربینهایی کهIP آنها را نمی دانید دو روش وجود دارد، دوربین موردنظر را به کامپیوتر متصل کنید. داخل CD دوربین شما نرم افزاری برای جستجوی IP دوربین وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید. برنامه را اجرا کنید و شروع به جستجو کنید تا IP دوربین شما پیدا شود. درصورتیکه موفق به استفاده از این نرم افزار نشدید می توانید از نرم افزارهای جستجوگرIP در شبکه استفاده کنید. به عنوان مثال نرم افزار Netscan برنامه ای مناسب برای این کار می باشد که می توانید به راحتی رنج IP را به آن بدهید تا شروع به جستجوی تجهیزات IP در این رنج کند. به عنوان مثال 192.168.1.254-192.168.1.1 برنامه شروع به جستجوی کلیه IP ها در این رنج می کند و پس از اتمام جستجو شما با اطلاع از IP دستگاههای دیگر می توانید به راحتی IP دوربین خود را پیدا کنید.
در تکنولوژی HD-SDI برخلاف آنالوگ و AHD بستر کابل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این تکنولوژی بستر کابل هر دوربین نباید از 80-70 متر تجاوز کند. ضمن اینکه استفاده از کابل RG6 یا RG11 بسیار مهم می باشد. به هیچ عنوان از کابل RG59 استفاده نکنید. در صورتی که بستر کار را با کابل نامناسب کابل کشی کرده اید و امکان تغییر آن را ندارید باید از Repeater HD-SDI برای رفع مشکل استفاده کنید. برای تهیه این دستگاه با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.
بالا